emreşan.atölye – Görsel Efekt Uzmanlık Eğitimleri

Uzmanlık Eğitimleri

emreşan.atölye, Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon alanlarında uzmanlaşmak isteyen herkesin katılabileceği, güncel teknik ve yöntemlerin gerçek sektör şartlarında kullanımını ve iş akışını anlamaya yönelik eğitim mecrasıdır. 20 yılı aşkın sektör deneyiminin ışığında çözüm üretimi, iş akışı süreci ve bu süreçte kullanılan tekniklerin öğrenilebilmesi için gerekli yöntemlerin paylaşımını hedefler. Eğitimler birebir, grup ve kurumsal eğitim biçimlerinde gerçekleştiği gibi e-learning (uzaktan eğitim) teknlojojisi ile de düzenlenmektedir.

Uzmanlık eğitimleri için bir asgari/azami süre yoktur. Kişisel gelişiminiz doğrultusunda istediğiniz süre kadar aylık atölye eğitimlerine devam edebilirsiniz. Uzmanlaşmak istediğiniz konu ve bu süreçte eğitimler dışında kendinizi geliştirmek için ne kadar zaman harcadığınızla doğru olrantılı olarak istediğiniz seviyeye gelebilmeniz için gereken süre değişmektedir. O sebeple atölye eğitimlerinde uzmanlaşmak konusunda hafta/ay bazında süre belirlenmemiştir.
Fiziki olarak belirlenen saatlerde belirli bir eğitim mekanında olma zorunluluğu ortadan kalktığı için etkinlik saatlerine göre organize olmanız çok daha kolay. Hava şartları, ulaşım sorunu, geç saatte çalışamamak gibi sorunlarınız olmayacağı düşünülürse gayet avantajlı ve daha da önemlisi "verimli" bir yöntem. Uzun zamandır dünyada kabul görmüş ve başarıya ulaşmış bir eğitim sistemi olmasının yanında rahat olduğunuz ve sizin tercih ettiğiniz ev/iş-okul gibi ortamlarda gerçekleştiğinden dolayı bu iletişim şekli ile ilerleyen katılımcılar öğrenme eğrilerindeki istikrardan gayet memnunlar. Mekan/ulaşım malitetleri olmadığından ders saat ücreti çok daha hesaplıya gelmesi de bir artısı.
İnternet bağlantısı ve kamerası olan bir akıllı telefon, tablet veya her seviyeden bir dizüstü bilgisayar bu eğitime katılmak için yeterli. Atölye eğitimi sırasında webcam görüntüsü yanında çalışma ekranımızın paylaşıldığı etkileşimli bir video görüşme (google Hangout) esasına dayanıyor sistem. Bu sebeple Atölye etkinliği için kullanacağınız sistemlerin özel grafik kartına sahip olması veya pahalı bileşenler içermesine gerek yok.
Atölye için yaş sınırı yoktur. Eğitim programınıza uyup, geri kalan vakitlerde de "ödevleriniz" konusunda üstünüze düşeni yerine getirmeniz yeterli.
Yazılım sadece bir araçtır. Sektörün gerçek ihtiyaçlarını sizin nasıl karşılık vereceğiniz sorusunun cevabında ne yazık ki "hangi yazılımla olduğu" nun çok da bi' önemi kalmıyor. Bu alanlarda uzmanlaşabileceğini yöntemleri konuştuğumuzda neredeyse "yazılım" arka planda kalıyor. Burada hedeflenen eğitimlerin "yazılım öğretmekten" daha önemli olarak "araçları nasıl kullanacağınızı ve tarzınıza uygun üretim yöntemlerini öğrenmeniz" birinci öncelik. Siz de atölye çalışmalarında fark edeceksiniz ki bu mesleğin ve beraberinde dahil olacağınız branş uzmanlığının sadece Türkiye için değil dünya standartlarında üretim yapan endüstri lideri kurumların ihtiyaçlarına karşılık verecek seviyede ve yöntemlerle ilerlemeyi öğreneceksiniz.Pin It on Pinterest

İlginizi çekti mi?

Arkadaşlarınızı haberdar edin!

X