emreşan.atölye

Uzmanlık Eğitimleri

emreşan.atölye, Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon alanlarında uzmanlaşmak isteyen herkesin katılabileceği, güncel teknik ve yöntemlerin gerçek sektör şartlarında kullanımını ve iş akışını anlamaya yönelik eğitim mecrasıdır. 20 yılı aşkın sektör deneyiminin ışığında çözüm üretimi, iş akışı süreci ve bu süreçte kullanılan tekniklerin öğrenilebilmesi için gerekli yöntemlerin paylaşımını hedefler. Eğitimler birebir, grup ve kurumsal eğitim biçimlerinde gerçekleştiği gibi e-learning (uzaktan eğitim) teknlojojisi ile de düzenlenmektedir.

Hem var, hem yok. Şöyle ki; atölye programını siz belirliyorsunuz. Sizin ihtiyaçlarınızı ve kariyer hedeflerinizi değerlendirip hangi alanda uzmanlaşmanız gerektiği konusunda birlikte hareketi edip atölye programını beraber oluşturuyoruz.
Bu etkinlik için belirli bir asgari/azami süre yoktur lakin bilgisayar ekranı karşısında hareketsiz ve konsantrasyon kaybı olmaksızın verimli bir şekilde vakit geçirebilmek adına bazı kriterler var. Öncelikle evinizde, işyerinizde, okulunuzda yani bilgisayarınızın, tablet veya akıllı telefonunuzun olduğu her yer sizin çalışma alanınız. Bu noktada kaç saat süre ile katılım gösterebileceğinizi birlikte belirleyeceğiz. Şu ana kadarki deneyimlerimiz gösteriyor ki haftada 1 veya 2 kez olmak üzere 1 ila 4 saat arası atölye çalışması en verimli aralık olarak görünüyor.
Fiziki olarak belirlenen saatlerde belirli bir eğitim mekanında olma zorunluluğu ortadan kalktığı için etkinlik saatlerine göre organize olmanız çok daha kolay. Hava şartları, ulaşım sorunu, geç saatte çalışamamak gibi sorunlarınız olmayacağı düşünülürse gayet avantajlı ve daha da önemlisi "verimli" bir yöntem. Uzun zamandır dünyada kabul görmüş ve başarıya ulaşmış bir yöntem olmasının yanında rahat olduğunuz ve sizin tercih ettiğiniz ev/iş-okul gibi ortamlarda gerçekleştiğinden dolayı bu iletişim şekli ile ilerleyen katılımcılar öğrenme eğrilerindeki istikrardan gayet memnunlar.
İnternet bağlantısı ve kamerası olan bir akıllı telefon, tablet veya her seviyeden bir dizüstü bilgisayar bu etkinliğe katılmak için yeterli. Atölye etkinliği sırasında webcam görüntüsü yanında çalışma alanınımızı paylaştığımız etkileşimli bir video görüşme esasına dayanıyor sistem. Bu sebeple Atölye etkinliği için kullanacağınız sistemlerin özel grafik kartına sahip olması veya pahalı bileşenler içermesine gerek yok.
Atölye kurlardan oluşmuyor. Sizin kendi eğilim ve etkinliğinizin ihtiyacı olan teknik ve teknolojileri, gerekli sanatsal ve teknik altyapı ihtiyaçlarını paylaştığımız bir sohbet gibi düşünebilirsiniz. Bu aslında yazılım ve teknik ezberletilen bir kurs değil, öğrenmeniz gereken konular hakkında isabetli yönlendirmeler ile gelişiminizin takip edilip gerekli yerlerde her konuda fikir alış-verişi yapabileceğiniz "akıl danışmanlığı" diyebiliriz. Herkesin öğrenme yöntemi ve hızı farklıdır. Görsel Efekt ve 3D Animasyonun ve alt dallarının her bir uzmanlığı söz konusu olduğunda öğretilmesi daha doğrusu aşama aşama takip edilmesi gereken bir yol var. Bu yolu kat ederken bunu bir ders gibi anlatmak yerine sizin araştırmanız, öğrenmek için bilmeniz gereken kanallar ve pratik etmeniz gereken alıştırmalar gibi "tek başınıza" yapabileceğiniz her şey için de uzun bir yol haritası var. Bu şekilde hem birkaç saatlik atölye etkinliği sırasında aldığınız yazılım ve uygulama teknikleri eğitimi sonrası aşırı "bilgi bombardımanına" tutulmamış oluyorsunuz hem de kat etmeniz gereken aşamalarda bireysel çalışmalarınız özellikle takip edip gelişiminizi gözlemleme şansım oluyor. Bir bakıma "ödevler ve projeler" burada anahtar kelime olacaktır. Atölye saatleri sırasında üzerinde durduğumuz ve öğrenmek/uzmanlaşmak istediğiniz alanların her biri için zamanınızı boşa harcamanızı engellemek adına konuşmamız, birlikte karar vermemiz gereken bazı adımlar olacak ve bu adımlara uymanız, sizden yapmanızı/araştırmanızı istediğimiz konular hakkındaki haftalık çalışmalarınız sayesinde gelişiminizin şaşırtacak hızda olduğunu siz de göreceksiniz. Kısacası; "emreşan.ayölye" sırasındaki birebir veya grup eğitimi sırasında aldığınız yazılım ve teknik eğitim sonrası yapmanız gereken bol proje, bol pratik ile bir sonraki dersinize hazırlanmış olarak gelmeniz gerekiyor.
Atölye için yaş sınırı yoktur. Eğitim programınıza uyup, geri kalan vakitlerde de "ödevleriniz" konusunda üstünüze düşeni yerine getirmeniz yeterli.
Bu durum tamamen seçtiğiniz uzmanlık alanına ve üretim tekniklerine bağlı. Bazı animasyon ve görsel efekt branşları daha teknik ve matematiksel düşünebilme becerisine dayanır. Bu arada "tasarım" sadece çizim anlamında değil size özgü üretimin her alanında ve hatta yazılım ve kodlama alanında bile kullanılan bir kelime. Hayal gücünüzün önemi ve düşünme, çevrenizi algılama eğiliminiz bu kısımda anahtar rol oynuyor. Bu noktada nereye doğru ilerleyeceğimizi birlikte keşfedeceğiz demektir!
Öncelikle ilk görüşme ile tanışmak ve program belirlemek için iletişime geçmelisiniz. Ücretiz ve "tanışma" mahiyetindeki bu ilk görüntülü görüşme ile tam olarak atölye içeriğinin ne olması gerektiği ile ilgili birebir mülakat ile ilk adımı atmış olacaksınız. Karar verilen gün ve saatte ilk görüntülü eğitim ile birlikte sizinle nasıl bir kariyer planlaması ve yol haritası çıkaracağımıza karar vereceğiz.
Yazılım sadece bir araçtır. Sektörün gerçek ihtiyaçlarını sizin nasıl karşılık vereceğiniz sorusunun cevabında ne yazık ki "hangi yazılımla olduğu" nun çok da bi' önemi kalmıyor. Bu alanlarda uzmanlaşabileceğini yöntemleri konuştuğumuzda neredeyse "yazılım" arka planda kalıyor. Burada hedeflenen eğitimlerin "yazılım öğretmekten" daha önemli olarak "araçları nasıl kullanacağınızı ve tarzınıza uygun üretim yöntemlerini öğrenmeniz" birinci öncelik. Siz de atölye çalışmalarında fark edeceksiniz ki bu mesleğin ve beraberinde dahil olacağınız branş uzmanlığının sadece Türkiye için değil dünya standartlarında üretim yapan endüstri lideri kurumların ihtiyaçlarına karşılık verecek seviyede ve yöntemlerle ilerlemeyi öğreneceksiniz.
İşte tam bu yüzden "emreşan.atölye" sadece yazılım ve teknik uzmanlık öğrenilen bir eğitim etkinliği olmakla kalmayıp aynı zamanda "kariyer danışmanlığı" görevini de üstleniyor. Her tasarım alanında olduğu gibi görsel tasarımda da bazı eğilimler, kişisel tarzınızın belirlediği algılama şekillerindeki farklılıklar ortaya çıkıyor. Önce bunları birlikte keşfedeceğiz. Bunu anlamanın yolu çok kolay. Kısa bir görüntülü-görüşme/tanışma sırasında geçecek sohbet bile bu ayrımı yapıp gerçekte neye ilginizin ve/veya yeteneğinizin olduğuna karar vermenize yetecektir.
Aylık birebir eğitim süresi haftada en az 1 saat en fazla 8 saat olmak üzere saat ücreti x 4 hafta üzerinden belirlenmiştir.

Düzenlenebilir eğitim gün ve saatleri ile fiyatlar konusunda detaylı bilgi almak için bilgi talep etmeniz yeterli.


Pin It on Pinterest

X